Profesor Wacław Szcześniak członkiem Akademii Nauk Federacji Rosyjskiej

W dniu 20 kwietnia 2012 roku Prof. dr hab. inż. Wacław Szcześniak, profesor zwyczajny PW, został wybrany na członka zagranicznego Akademii Nauk Federacji Rosyjskiej w oddziale Architektury i Budownictwa.

Dnia 31 maja 2012 roku Profesor Wacław Szcześniak został wybrany na członka zagranicznego Akademii Budownictwa Ukrainy.

Obie nominacje nie były przypadkowe. Obydwie Akademie bardzo szczegółowo zapoznały się ze znaczącym dorobkiem naukowym i dydaktycznym Profesora w Polsce podczas jego 49-cio letniej pracy w PW. Wzięto również pod uwagę jego działalność w odniesieniu do napisania wielu recenzji prac doktorskich i habilitacyjnych dla Rosjan i Ukraińców. Równie ważnym argumentem w tych nominacjach była również Jego aktywność i zaangażowanie zarówno przy tworzeniu, koncepcji, jak i Jego oryginalne prace opublikowane we wszystkich 20-stu corocznych, naprzemiennych Konferencjach Naukowych Polsko-Ukraińskich oraz na 21 Seminariach Polsko-Słowacko-Rosyjskich "Theoretical Foundations of Civil Engineering". Obie nominacje Profesora Wacława Szcześniaka stanowią wyróżnienie Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej w odniesieniu do wieloletniej, owocnej współpracy naukowej i dydaktycznej z naszymi wschodnimi sąsiadami, a w szczególności MGSA w Moskwie i PDABiA w Dniepropietrowsku. Składamy Profesorowi serdeczne gratulacje.

Pracownicy Zakładu Mechaniki Teoretycznej i Mechaniki Nawierzchni Komunikacyjnych

Instytut Dróg i Mostów, Wydział Inżynierii Lądowej PW,

W załączeniu oba dyplomy.